Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. Otevřené mistrovství drobných exotů

9. 6. 2006
Napsal KPEP
Vážení přátelé,
je tady další, již 3. ročník bodované, soutěžní výstavy v Ebersbachu. Tak, jako v minulosti jsme na tuto výstavu srdečně zváni nejenom jako návštěvníci, ale jako vystavovatelé. Doufáme, že budeme toto pozvání v letošním roce opětovat u příležitosti konání naší výstavy v Lysé nad Labem.
Výstava je jednodenní, koná se v neděli 18.6.2006 v Gaststätte und Pension „Felsenmühle“ 02730 Ebersbach, An der Felsenmühle 1. Mistrovství je vyhlášeno pro drobné exoty: zebřičky, chůvičky, pásovníky dlouhoocasé červenozobé a žlutozobé a rýžovníky a jejich barevné mutace ve skupině mladí ptáci ročník 2006 a ve skupině staří ptáci ročníku 2005. Amady nádherné a jejich barevné mutace ve skupině mladí ptáci ročník 2005 a staří ptáci ročník 2005 a 2004. Ptáci se musí přihlásit podle přiloženého seznamu výstavních skupin a tříd. Pro zájemce, kteří se přihlásili jsme provedli souhrnnou přihlášku (počet vystavovatelů a počet klecí). Při předávání ptáků odevzdá každý podrobnou přihlášku na přiloženém formuláři. Vyplňuje se pouze jméno a příjmení (Aussteller), adresa (Anschrift), výstavní třída (Schauklasse), barva a druh (Farbe/Rasse) a číslo kroužku a ročník (Ring Nr/jahr) a přihlášku dole podepsat. Po předání na výstavu 18.6. v 7.00 až 9.00 hodin proběhne od 9.00 do 10.00 hodin jejich posouzení predikátem, následovat bude sestavení a tisk katalogu a odpoledne v 16.00 budou ptáci vydaní vystavovatelům. Ptáci se musí na výstavu dodat ve vlastních bodovacích klecích. Tyto klece si můžete odkoupit od Klubu přátel exotického ptactva. Musí být čisté a natřeny odpovídajícím odstínem černé a bílé vodou ředitelné barvy. Pro chovatele, kteří nebudou moci dopravit ptáky na výstavu osobně se nabízí doprava ptáků z Prahy, popř. je možno ptáky naložit po trase Praha – Mělník – Česká Lípa. Na výstavě je nutné uhradit klecné ve výši 1,50 Euro a katalog 2,00 Eura.
Vystavovatelé mohou na výstavě prodávat své odchovy s 10 % rabatem pro pořadatele. Je možné prodávat ptáky i mimo vystavené ptáky za podmínky, že se bude jednat o drobné exoty, budou ve vlastních bodovačkách a to pouze maximálně po dvou kusech v jedné bodovačce.
Po konzultaci s celními orgány a s orgány státní veterinární péče stačí k účasti na této výstavě pouze osvědčení o zdravotním stavu ptáků. Jeho doporučené znění:
Dne .... byly vyšetřeni .... ptáci (počet kusů, čísla kroužků) majitele ...... Zvířata nejeví klinické příznaky infekčního onemocnění a jsou v dobré kondici. V chovu se v uplynulých 6 měsících nevyskytla klinická psittakóza. Přes hranice můžete vézt bez celních dokladů 20 ks ptáků.
V případě zájmu o vystavování na této výstavě Vám poskytne podrobnější údaje Václav Podpěra, e-mail - anser@volny.cz, mob. 777604851. Předběžné přihlášky včetně počtu ptáků zasílejte na uvedenou adresu, předem musíme pořadatelům sdělit přibližný počet ptáků. Zeptejte se svých přátel, zda také nechtějí v Německu vystavovat.
Organizátoři výstavy Ptačí svět 2006
Příloha:
- seznam výstavních skupin a tříd
- přihláška
- kopie na vědomí: Jüstel, Vančura, Dufek, Pekárková, Podpěra, Osoba, Nečasová, Veselý, Hájek